Kombi Arıza

Kombinizin hiç bir ışığı yanmıyorsa sigortanızı kontrol ediniz sigorta atmış olabilir. Kombiniz fişli ise mümkünse kombinizin fişini priz den çekip evinizde ki başka bir cihazı o prizde deneyiniz eğer priz de elektrik yok ise bir elektrikçi çağırınız eğer prizde elektrik var ve sadece kombi çalışmıyora bizi arayınız.

 • Kombiniz kendi kendine çalışıyor olabilir bu gibi bir durumda eğer servis çağırmazsanız ciddi arızalar çıkarabilir elektrini kesip hemen bizi arayın.
 • Kombiniz yaz konumunda sıcak su vermiyor olabilir bazı kullanıcılar kış konumuna alıp sıcak suyu aldıkları söylerler bu aynı demlik teki suyun kaynamasını beklemek gibi birşeydir. Kombiniz çok yakıyor demektir. Daha fazla kombinizi zorlamayınız ileride ciddi arızalar çıkarabilir servisimizi arayabilirsiniz.
 • Kombiniz yanıyor görüyorsunuz veya duyuyorsunuz sıcak su da veriyor fakat evi ısıtmıyor veya az ısıtıyor aman nasıl olsa havalar güzel deyip te servis çağırmıyorsaniz igdaş a fazla fatura ödüyorsunuz demektir. Kombiniz beni bakım yaptırın diye size sesleniyor ama siz duymuyorsunuz demektir
 • Bazı kombiler suyunun bittiğini size bir ışık veya bir kod veya yazı ile size sözler bu gibi durumlarda suyunu tamamladığınızda resetlediğinizde arıza giderilecektir.
 • Kombinizin on günde bir veya daha kısa sürede bir sürekli su basıncı düşmekte bu gibi durumlarda birkaç neden olabilir bunlar;
 1. Petek tesisatınızın herhangi bir yerinde görünebilir veya görünmeyen bir kaçak olabilir, termal kamera ile kaçak teşhisinizi yapabiliriz,
 2. Kombinizin içinden gelen gözle görülebilir veya görünmeyen bir kaçak olabilir, servis çağırınız,
 3. Kombiniz bakımsız kalmış olabilir acilen bakım yaptınız çünkü sürekli verdiğiniz suyu bir gün gelir kombiniz habersizce size geri verebilir (su akıtabilir)
 4. Kombinizin imbisat (genleşme tankı) patlamış olabilir sürekli verdiğiniz suyu bir gün gelir kombiniz habersizce size geri verebilir (su akıtabilir)
 • Kombinizin ciddi ses yapıyor sanki kamyon çalışıyormuş gibi bu gibi durumlarda daha fazla zorlanamaniz gereklidir ileride ciddi maliyetli arızalar çıkarabilir.
 • Kombiniz kış konumunda petekleri yakarken su basıncı yükseliyor ise kombinizi kapatıp acilen servis çağırmanız gereklidir çünkü kombi su ibresi (su basıncı) 3 bar veya kırmızı yere yaklaştığında ciddi su akıtabilir bizi arayabilirsiniz.
 • Kombiniz yaz konumunda ve durup dururken su akıtıyor ise kombinizin altında bulunan vana ları kapatmanız kısa sürede servis çağırmanızı tavsiye ederiz (duvardan çıkan 4 adet borunun üzerindeki vanalar)
 • Kombinizde gözle görünen bir problem yok fakat arıza lambası yanıyor bu gibi durumlarda servis çağırmadan önce kombinizi resetlemeniz ve tekrar tekrar arızaya geçiyorsa en 3 kez denemelisiz hala kombiniz arızaya geçmek için ısrar ediyor ise lütfen bizi arayınız.